Eylül Esintisi - BU BOZUK İMAJ HANGİ HASTALIKLI KAFANIN HEZEYANIDIR!

BU BOZUK İMAJ HANGİ HASTALIKLI KAFANIN HEZEYANIDIR!

-Aman Tanrım!!!

-Bu kapıdaki afiş ne böyle!!! Derhal biri çıkıp bunu bana izah etsin.

- .........

-Evet, bekliyorum... Dilinizi mi yuttunuz? Konuşun hadi!

-  ..........

-Başınızı kaldırın ve yüzüme bakın, göz teması istiyorum. Hop bakalım! Nereye Sırma?

-Benim ocakta yemeğim var, bakmazsam yanar efendim.

-Bırak yansın, nasıl olsa birazdan sen de yanacaksın!

-Benim de hemen çıkmam lazım çok önemli bir randev..

-Eğer bacakların sağlam kalsın istiyorsan kıpırdama sakın İrma!

-Amazon sen de kes volta atmayı, geç şu köşeye. Ya sen kitap kurdu ne öyle çişi gelmiş çocuk gibi kıvranıyorsun? Hepiniz hizaya geçin, ben Adalet Tanrıçasının yanından çıkana kadar kimse yerinden kıpırdamasın, bu rezaletin hesabını bir bir sorucam size.

-Baş üstüne majesteleri istersen tek bacağımız üzerine de duralım.

-Duyamadım Sokak kızı ne homurdanıyorsun sen? 

-Şey betiniz benziniz atmış, bir bardak su şeytirseydim...

-İstemem, artık sizin elinizden kabuklu ceviz bile almam.

-Efendim siz Adalet Tanrıçasının odasına girin, ben bunlarla ilgilenirim merak etmeyin.

   ..........

-Aman tanrım gözlerime inanamıyorum bu duvarların hali ne böyle! Bir santim bile boşluk bırakmamışlar. Bu karikatürler nasıl bir kepazelik böyle! Adalet Tanrıçası inan çok üzgünüm. Sana bu yapılanların izahı zor! Bee been ne diyeceğimi, senden nasıl özür dileyeceğimi bilemiyorum inan.

-Lütfen efendim siz üzülmeyin, böyle yapacaklarını nerden bilecektiniz ki!

-Bilmem gerekirdi, burası benim ülkem, burası benim adalet beldem. Bana ait sınırlar içinde seni koruyamazsam bir daha senin yüzüne nasıl bakarım ben... 

-Müsterih olun efendim. Bu sadece sizin ülkenize, sizin beldenize ait bir durum değil!

-Şu yazılıp çizilenlere bir bak; İktidar Yalakası Themis - Kör Kaltak Justitia! - Kahpe Lady Juctice! - Mübaşirle oynaşan Şıllık Themis! - Tecavüze Uğramış Karnı Burnunda Themis - Ucube Adalet Tanrıçası! - Kılıçlı-Göz Bantlı-Yılanlı; Üçü Bir Arada Seks Oyuncağı Themis! - Femme Fatale Lady Juctice! - Kötü Yola Düşen Adalet Hanım! - Bataklık Çiçeği Iustita! - Salak Adalet Perisi! - Feleğin Çemberinden Geçmiş Juctice! Mahkeme sürtüğü Themis!- Hakim ve Savcıların kapatması Iustita!   Offf.. offf... içim daraldı!  Ya kapıdaki o dev afişe ne demeli; FAHİŞE THEMİS...  

-Sendeliyorsunuz, çok da sinirlendiniz, lütfen gelin oturun efendim.

-Ahhhh... ah! Kalbime kaç bıçak saplandı!Bu nasıl bir ahlaksızlıktır! İlahi adaletin tecessümü Iustitia'nın bir fahişeye dönüştürülmesi hangi hastalıklı kafanın hezeyanıdır!

-Tüm dünyada benim imajımla ilgili bir sıkıntı var efendim. Sanırım beni eski dünyaya ait gereksiz, anlamsız bir sembol olarak görüyor ve yeni dünya düzeninde bana yer vermek istemiyorlar! Amaç bu olunca bir "Themis krizi" kaçınılmaz oluyor! Hayli zamandır benimle ilgili bir itibarsızlaştırma bir hükümsüzleştirme propagandası yürütülüyor.

-Haklısın. Önce Adalet Tanrıçası sembolü çarpıtıldı ardından da adalet kavramının içi boşaltıldı. Yeni dünya düzeninin sloganları da, argümanları da çok farklı. Ama benim asıl merak ettiğim şey bu duvarlar dolusu çarpıtılmış bilgiye bizim aklı evveller nereden, nasıl ulaştı? Biliyorsun bu beldede tv çok nadir açılır, gazete desen hiç girmez! Olancası orta halli bir kütüphane ve kontrollü bir sosyal medya ağı...

-Bu zamanda bilgiyi engellemek çok zor efendim bir yerlerden, bir şekilde mutlaka sızıyor. Zaten başlı başına sosyal medya yeter!

-İyi de ben o sosyal medyayı çok özenli ve ölçülü kullandığımı düşünüyorum. Çarpık bir Adalet Tanrıçası imajını beğenmek, paylaşmak şöyle dursun bunu yapanların canına okuyorum.

- Orası öyle de... ama... İşte! Şey!

-Ayrıca sen hiç bir zaman gözün bağlı, bir elinde kılıç bir elinde terazi, ayağının altında kitaplar ve ayak ucunda kıvrılan bir yılan imajıyla dolanmadın bizim aramızda. Sana sonradan atfedilen bu simgeler yığını içinde bizim beldemizin her köşesinde yer alan sadece Terazi var. O da zaten bizim temel simgemiz.

-Bir de benim odamda bir köşede kıvrılıp uyuyan bir yılanım var efendim.

-Ha evet! Yani sen bizim içimizde hep Olimpos dağında yaşayan orijinal halinle var oldun. Beni endişelendiren şey aslı gözlerinin önünde dururken ne diye kalkıp bir çakma Themis peşine düştü bunlar!

-Biliyorsunuz efendim günümüzde algı yönetimi ve subliminal mesajlar çok güçlü silahlar. Ne yazık ki adaleti, güce tevdi ettiler, beni de Olmpos dağının tepesinden al aşağı ettiler. İnsanlar artık eskisi gibi bana saygı duymuyor, bana inanmıyor, sadece benimle alay edip, eğleniyor. Bana öyle geliyor ki artık sonum yakın...

-Yapma lütfen! Sen ki Olimpos dağının doruklarında tanrıların toplantısına başkanlık edensin, ölümsüz doğa yasasını temsil edensin. Sen kanun, kural, yasa demeksin ve bu çivisi çıkmış dünya için çok elzemsin. Seni "bir seks objesi" olarak servis etmelerinden duyduğun üzüntü ve rahatsızlığa benim kayıtsız kalmam mümkün mü!

-Doğrusunu isterseniz en çok ağırıma giden şey de bu! Yoz bir Adalet Tanrıçası imgesinin beyinlere kazınması.  

-Düzenin efendileri kasıtlı olarak gerçeği çarpıtıyor, düzenin mekanize köleleri de sorgulamadan, araştırmadan oltaya takılan yeme üşüşüyor. Alık hallerine bir de "belden aşağı takıntısı" eklenince her nesneye vıcık vıcık bir cinsellik yüklüyorlar.

-Sorarım size Adalet, bir tanrı- ça- ile değil de bir tanrı ile sembolize edilseydi bu denli aşağılamaya maruz kalırmıydı?

-Hayır. Eril bir sembol bu denli eleştiri ve hakaret oklarına hedef olmazdı! Sıkıntı senin bir dişi sembol olmanda. Bana kalırsa seni cinsel objeye indirgeyen karikatürlerin hemen hepsi obsede olmuş eril bir beynin hezeyanı ve bu hezeyan bulaşıcı... 

-Peki sizce dişiler bu bulaşıcı hezeyanın dışında kalabilir mi? 

-Kalamaz elbette. Gene de eril enejinin başı çektiğini düşünüyorum zira erkek egemen düzen dişi olandan ölesiye korkuyor. Bu korkusunu da nefret ederek bastırmaya çalışıyor. Küfürlerine bir bak hemen anlarsın, en hafifinden en okkalısına kadar ana-avrat tornistan... Sanırsın ki bu azgın güruh anasının rahminden çıkmadı da babasının beyninden fırladı!

-Karşınızda ağlamak istemem efendim ama gözyaşlarıma mani olamıyorum...

-Dünya yarı psikoz durumda...  Lütfen ağlama... sil gözünün yaşını... Benim şu yorgun yüreğim senin üzülmeni, ağlamanı kaldıramaz. Müneccim başı içeri gel, hemen lütfen!

-Geldim buyurun efendim.

-Şimdi beni iyi dinle bugünden itibaren propaganda yasağı başladı ve seçim tarihini de erkene çektim. Hemen müfredata bir "Adalet Tanrıçası" dersi koy. İlk dersimiz bu olsun. Bugün bu azgınlarla uğraşacak halde değilim ama hepsini tek tek sorguya çekeceğimi kendilerine ilet lütfen.   

-Aman efendim siz hiç iyi görünmüyorsunuz, çok solgunsunuz, gözleriniz baygın bakıyor, dudaklarınız titriyor bunlar hep...

-Ne olduğunu biliyorum Kahin, ne olacağı da umurumda değil!

-Hiç kusura bakmayın buna asla müsaade etmem! Ev kızıııı buraya gel çabuk, bir koşu yukarıdan bal çanağını al getir, hadi fırla!

-Siz de gelin şuraya uzanın efendim, delta frekansına girmek üzeresiniz bu çok tehlikeli biliyorsunuz.

-Bal çanağını getirdim Manyak Müneccim, al!

-Bunun dibinde bir parmak bal bile kalmamış. Yoksa getirirken silip süpürdün mü çanağı!

-Sen galiba beni sokak kızıyla karıştırdın, ben tatlı sevmem, hem nasıl bulduysam öylece alıp geldim işte...

-Sus, bana laf yetiştireceğine ver şu çanağı, hemen dil altına sürelim, komaya girmesi an meselesi! Ben size kaç kere söyledim majestelerini üzmek ve sinirlendirmek yok diye!

-Hıııh! biz onu seviyoruz bi kere! Hepsi bu pis Themis yüzünden! Bi çekip gitse de kurtulsak..

-Nedir bu kahin ağzıma sürdüğün şey? Kahve yok mu?

-Akasya balınız efendim, sizin iksiriniz. Şu an Kahve veremem size. Kahveyi yarın sabah hep birlikte içeriz. Adalet tanrıçası majesteleri bu gece sizin yanınızda kalsın, zira 1 ile 3 herz arasında gidip geliyor.

-Elbette, ben onunla ilgilenirim siz merak etmeyin Müneccim başı!

-Kahincim... kahi...

-Buradayım efendim ama sizin artık biraz dinlenmeniz lazım

-Ama o koca Homeros'a da aşk olsun yani Kahincim...

-Neden efendim siz onu çok seversiniz, niye kızdınız şimdi?

-Niye kız mıyım! Bu kadar önemli şey... neydi o? sen söyle!

-Efendim çok enerji sarf ettiniz yarın konuşsak bunları...

-Hayı bi şe yok beni! İyiyi. Bizim tanrıçam iste canım...  O koca ozan, bi Helen bi Paris kada söz etmemis Adalet Tanrıçamızdaaa  Yala mııı

-Doğru efendim bu bahis cılız kalmış biraz

-O zama iş biz düşüy ha Kahinciiii

-Söz, hallederiz ama şimdi koyun bakalım başınızı yastığa, hah şöyle...

-Ama o koca Homer.... aşşşşk... ol....

-Canım Efendim siz Homer'i bana bırakın, ben icabına bakarım! Siz şimdi kapayın gözlerinizi, bir güzel uyuyun...     

-    ----^--- ^----^--^------^---------^---------^---------^------

(Devam edecek...)

ÖNCEKİ YAZI ZAMAN ASLAN İKEN... (5) SONRAKİ YAZI SEVDİĞİNİ MERTÇE SEVEN KİŞİ...
Astroloji Dersleri
Astroloji Dersleri
13.06.2022 16:36:44
21 Aralıkta Dünya Zorda mı!
21 Aralıkta Dünya Zorda mı!
20.12.2020 13:07:50
Sevimli Hayaletin Dansı
Sevimli Hayaletin Dansı
13.06.2020 17:09:16
Yorum Yazın