Eylül Esintisi - ZAMAN İKİZLER İKEN... (2)

ZAMAN İKİZLER İKEN... (2)

İkizler burcu enerjisi değişken, huzursuz ve kıpır kıpırdır. Fiziksel ve zihinsel olarak canlıdır, hem eline hem diline çabuk ve beceriklidir. Kıvrak zekası ve çevik manevra kabiliyeti sayesinde kaşla göz arasında her işi kotarıverir. Başkaları bir işin üstesinden zar zor gelirken, o birkaç işi bir arada çekip çevirir bana mısın demez. Şakacı ve muziptir. Hayat ne kadar zor olursa olsun “tebessüm şart” düsturuyla hareket eder. Fakat onun barometresi çok oynak olduğundan muziplik bir çırpıda dalgacılığa, şakacılık da alaycılığa kayabilir. Eğer çok alıngan biri değilseniz onun yanında hiç canınız sıkılmaz.


İkizler burcu sevimli, neşeli, güler yüzlü, tatlı dilli ve cana yakın yapısı nedeniyle arkadaş ortamlarında en çok aranılan kişidir. O bir nevi sosyal yaşam kelebeğidir. İnsandan insana uçuşarak dolaşır. İyi günlerinizde size ondan daha iyi eşlik edecek birini bulamazsınız ancak ondan kara gün dostu olmasını beklemeyin zira o kara günler için yaratılmamıştır. Gam ve kederden hoşlanmaz, can sıkıcı şeylere katlanamaz. Tam ona ihtiyacınız olduğu bir anda ortadan kaybolur, sonra hiçbir şey olmamış gibi çıkıp gelir boynunuza sarılır. Peş peşe sıraladığı bahaneleriyle ağzınızdan girip, burnunuzdan çıkar ve kendini affettirmenin bir yolunu mutlaka bulur. O doğası gereği yüzeyseldir, maymun iştahlıdır. Sebatsız ve tutarsızdır.

 
İkizler daldan dala atlamayı sevdiğinden bir kişiye bağlanıp kalması zordur. Onu zorla tutmaya çalıştığınızda ise metali cıva gibi ele avuca sığmaz, parmaklarınızın arasından kayıp gider. İkizlerin aklı, duygularına sürekli çelme taktığından gönül ilişkilerinde dikiş tutturması bir hayli zordur. Havai mizacı nedeniyle kısıtlayıcı ve bağlayıcı ilişkilere girmekten kaçınır ama diğer yandan flört etmekten de hiç geri durmaz. Diliyle ayartır, iltifatlarıyla baştan çıkarır ama siz henüz ısınmaya başlamışken o çoktan ilgisini ve heyecanını yitirerek farklı mecralara akıp gider. Siz de arkasından baka kalırsınız. İkircikli doğası gereği o çoğunlukla bir rüzgar gülü, bir gönül çelen, bir şıp sevdidir...

ÖNCEKİ YAZI ZAMAN İKİZLER İKEN... SONRAKİ YAZI HAZİRAN AYI
Harika Bir Talihsizlik (XII)
Harika Bir Talihsizlik (XII)
12.06.2024 10:52:57
Harika Bir Talihsizlik (XI)
Harika Bir Talihsizlik (XI)
06.06.2024 13:47:20
Harika Bir Talihsizlik (X)
Harika Bir Talihsizlik (X)
29.05.2024 11:37:23
Yorum Yazın